Charlesbur.cz - Burmese Cats

Světová výstava koček 2018


ve Finském Tampere se nemohla obejít bez naší Zu:) K účasti jsme se rozhodli poměrně pozdě, po sérii vítězství na několika mezinárodních výstavách v ČR, kdy Zulinku obdivovalo mnoho posuzovatelů z několika zemí. S takto velice mladou kočičkou (Zulince byl pár dnů před světovou výstavou teprve 1 rok) jsme si nedělali veliké naděje, ale zkusit jsme to museli:)

Cesta do Finska probíhala přesně podle plánu a díky Zulinčině pohodové nátuře a snad i jakési zálibě v cestování jsme si ji opravdu užily. Zulinka s námi letěla letadlem, jela vláčkem a poté se s předením ubytovala v apartmánu.

Na samotnou výstavu jsme se velice těšily a byly jsme zvědavé především na naši "modrou konkurenci".
Na posouzení jsme šly k panu Ericu Reijersovi, který je jedním z nejzkušenějších a nejpřísnějších posuzovatelů vůbec. Zulinka dostala krásný posudek bez jediné výtky, získala svůj potřebný certifikát CACIB a jako třešničku na dortu vybojovala Best in variety, tzv.BIV, což je ocenění pro nejlepší kočku v dané barvě srsti. Naše radost a pýcha byla obrovská! :)

Zulinka bojovala také o nominaci do best in show, kde se sešla opravdu veliká konkurence koček. Jednalo se především o nádhernou kočičku plemene Korat, vítězku mnoha mezinárodních výstav z Finska; nádhernou kočičku plemene Singapura a především o reprezentantku známé chovatelské stanice ze Španělska, vítězku středomoří, Britskou kočičku ve zbarvení modrý bikolor, která nominaci získala. Nás potěšilo, že Zulinka v tak silné konkurenci obstála, byla jednou z favoritek a Českou Republiku rozhodně dobře reprezentovala.

Naše radost byla o to větší, že naše dlouholetá přítelkyně a chovatelka barmských koček z Finska, Niina Kauraoja, vybojovala se svou lilovou kočičkou Best in variety také! Tímto bychom chtěly Niině ještě jednou pogratulovat a poděkovat za veškerou její pomoc, díky které pro nás byla účast na světové výstavě snazší. Doufáme v naše příští setkání na některé z mezinárodních výstav v ČR.

Celkově se nám světová výstava ve Finsku líbila, organizačně byla zvládnuta na jedničku. Jenom nás tam, Čechů, bylo strašně málo - pouhých pět vystavovatelů, což, myslíme, byla škoda, protože krásných koček, které by mohly "promluvit" do soutěží tady máme dost.

Fotogalerie


zpět


Volná koťátka

Několik kocourků a kočiček stále hledá svůj nový domov. Více informací na stránce Koťata.
_SHOW_OLDER_NEWS

Jen tak...


Člověk musí kočku milovat

za jejích vlastních podmínek.

Paul Gray


Poděkování

Autorem fotografie v hlavičce webu je pan Daniel Barani, chov. stanice Barani*CZ. Děkujeme!
_MORE_INFO