Charlesbur.cz - Burmese Cats


Perkele Charlesbur - Junior Winner!

I v tomto nelehkém roce jsme si udělali malou kočičí radost, když náš malý Perkelek dokázal v krátkém sledu získat na výstavách v Ostravě, Karlových Varech a Praze pětkrát Best in Show a tím zakončil titul Junior Winner. :-)
Doufejme, že se výstavní pódia znovu brzy otevřou a my Vám opět budeme moci představit naše poklady. :-)

Malá fotogalerie z Perkyho cesty za titulem v ,,pokračování".
pokračování...
nahoru

Světová výstava koček 2018


ve Finském Tampere se nemohla obejít bez naší Zu:) K účasti jsme se rozhodli poměrně pozdě, po sérii vítězství na několika mezinárodních výstavách v ČR, kdy Zulinku obdivovalo mnoho posuzovatelů z několika zemí. S takto velice mladou kočičkou (Zulince byl pár dnů před světovou výstavou teprve 1 rok) jsme si nedělali veliké naděje, ale zkusit jsme to museli:)

Cesta do Finska probíhala přesně podle plánu a díky Zulinčině pohodové nátuře a snad i jakési zálibě v cestování jsme si ji opravdu užily. Zulinka s námi letěla letadlem, jela vláčkem a poté se s předením ubytovala v apartmánu.

Na samotnou výstavu jsme se velice těšily a byly jsme zvědavé především na naši "modrou konkurenci".
Na posouzení jsme šly k panu Ericu Reijersovi, který je jedním z nejzkušenějších a nejpřísnějších posuzovatelů vůbec. Zulinka dostala krásný posudek bez jediné výtky, získala svůj potřebný certifikát CACIB a jako třešničku na dortu vybojovala Best in variety, tzv.BIV, což je ocenění pro nejlepší kočku v dané barvě srsti. Naše radost a pýcha byla obrovská! :)

Zulinka bojovala také o nominaci do best in show, kde se sešla opravdu veliká konkurence koček. Jednalo se především o nádhernou kočičku plemene Korat, vítězku mnoha mezinárodních výstav z Finska; nádhernou kočičku plemene Singapura a především o reprezentantku známé chovatelské stanice ze Španělska, vítězku středomoří, Britskou kočičku ve zbarvení modrý bikolor, která nominaci získala. Nás potěšilo, že Zulinka v tak silné konkurenci obstála, byla jednou z favoritek a Českou Republiku rozhodně dobře reprezentovala.

Naše radost byla o to větší, že naše dlouholetá přítelkyně a chovatelka barmských koček z Finska, Niina Kauraoja, vybojovala se svou lilovou kočičkou Best in variety také! Tímto bychom chtěly Niině ještě jednou pogratulovat a poděkovat za veškerou její pomoc, díky které pro nás byla účast na světové výstavě snazší. Doufáme v naše příští setkání na některé z mezinárodních výstav v ČR.

Celkově se nám světová výstava ve Finsku líbila, organizačně byla zvládnuta na jedničku. Jenom nás tam, Čechů, bylo strašně málo - pouhých pět vystavovatelů, což, myslíme, byla škoda, protože krásných koček, které by mohly "promluvit" do soutěží tady máme dost.

Fotogalerie
pokračování...
nahoru

Zuleika Charlesbur - Junior Winner!!!

Zulinka to dokázala a ve Frýdku-Místku ve velké konkurenci vybojovala paté vítězství v Best in Show! Nyní se může pyšnit titulem JW. :-)
pokračování...
nahoru

Mezinárodní výstava koček Brno 21. + 22.4.2018

Již čtvrtý výstavní víkend pro Zulinku a čtvrté vítězství v Best in Show! Tentokrát Zuli vyhrála ve finále všemi hlasy a nechala tak za sebou všechna krátkosrstá koťátka.
Jsme na Zulinku velmi pyšní a hned tuto sobotu se představí na výstavě ve Frýdku-Místku a v neděli v Žilině.

Fotogalerie v ,,pokračování..."
pokračování...
nahoru

MVK Liberec 31.3 a 1.4.2018

Na výstavě v libereckém Babylonu už Zuleika nezaváhala a svou kategorii opanovala po oba dny!
V sobotu Zuli lehce proklouzla do finále, kde dvěma hlasy porazila konkurenci jednoho britského, kurilského a barmského kotěte. V neděli Zuleika musela bojovat již v rozstřelu do Best in Show, ve kterém porazila modré britské kotě, a postoupila do BIS.
V Best in Show vyhrála všemi hlasy a má již svou druhou výhru.
Jako příjemný bonus Zuli vyhrála i celou kategorii krátkosrstých koček a poté byla Best of Best 2, to znamená, že byla druhá nejlepší kočka celé výstavy napříč věkem, pohlavím i kategoriemi. :-)

Zulieka Charlesbur - Ex1, NOM, Best in Show + Ex1, NOM, BIS, BIC, Best of Best 2

Fotogalerie v ,,pokračování..."
pokračování...
nahoru

Mezinárodní výstava koček Bojkovice 24. + 25.3.2018

Zuleika se zúčastnila již své druhé výstavy, tentokrát na zámku Nový Světlov na Moravě.
Po oba dny byla nominovaná do Best in Show, kde o jeden jediný hlas prohrála. Co nás velmi těší, je Zuleičina výstavní pohoda, výstavu si velmi užívala a nedala na sobě znát ani kapičku nervozity. :-)
Další Zuleičina zastávka bude na výstavě v Liberci 31.3. a 1.4.2018.

Zuleika Charlesbur - Ex1, NOM + Ex1, NOM

Fotogalerie v ,,pokračování..."
pokračování...
nahoru

Mezinárodní výstava koček Lysá nad Labem 25. + 26.11.2017

Tento víkend se naše Číča zůčastila výstavy v Lysé nad Labem. Čičinka se posuzovatelům velmi líbila a v sobotu se stala Championkou. Po oba dny se Číča dostala do nominace mezi tři nejkrásnější dospělé krátkosrsté kočky výstavy, jsme na ni velmi pyšní. :-)

Gelato al Cioccolato Charlesbur - Ex1, CAC CHAMPION, NOM + Ex1, CACIB, NOM

Fotogalerie
nahoru

MVK Karlovy Vary 16. +17.9.2017

Po dlouhé výstavní pauze se opět na výstavě představila chovná kočička Gelato al Cioccolato Charlesbur a kastrovaný kocourek Forte Micio Charlesbur. Oba si i přes počáteční nervozitu výstavu užili a úspěšně tak vykročili za získáním titulů Champion a Premior.

Gelato al Cioccolato Charlesbur - Ex1, CAC + Ex1, CAC
Forte Micio Charlesbur - Ex1, CAP + Ex1, CAP, NOM
pokračování...
nahoru

Mezinárodní výstava koček Plzeň

Quinoa a Hércules spolu na další výstavě, tentokrát v plzeňském Parkhotelu.
Hércules si svou druhou výstavu opět velmi úžíval a nedal na sobě znát jedinou známku nervozity. Velmi se líbil a získal ocenění Ex1.
Quinoa si na plzeňské výstavě dodělala titul CHAMPION a tento úspěch ozdobila ještě dvojnásobnou nominací do Best in Show.
Q. a jejím majitelům srdečně gratulujeme!

Torre de Hércules Charlesbur - Ex1
Quinoa Charlesbur - Ex1, CAC, NOM + Ex1, CAC CHAMPION, NOM

Fotogalerie v ,,pokračování..."
pokračování...
nahoru

Mezinárodní výstava koček Brno

Hércules se zúčastil své první výstavy, která se konala na brněnském výstavišti.
Pozornost si od samého začátku užíval a na svého posuzovatele velmi zapůsobil.
Výstavy se zúčastnila i Quinoa Charlesbur, která si v Brně načala titul Champion.

Torre de Hércules Charlesbur - Ex1
Quinoa Charlesbur - Ex1, CAC

Fotogalerie v ,,pokračování..."
pokračování...
nahoru

Charlesbur na Instagramu!

Náš kočičí profil můžete najít i na Instagramu! Naleznete ho pod jménem charlesbur_burmese nebo pod hashtagem #charlesbur, kde uvidíte příspěvky i od uživatelů, vlastnících naše odchovance. :-)
Zároveň si u každé naší chovné kočičky či kocoura můžete zobrazit jejich fotogalerii vždy pod hashtagem s jejich jménem, odkazy najdete u jejich profilů v záložkách KOCOUŘI a KOČKY.
pokračování...
nahoru

Quinoa Charlesbur - Best in Show - 7-10 měsíců!

Naše lilová krasavice, v laskavé péči Ksenie Apalkové, se představila dne 15.4.2017 na Mezinárodní výstavě v Karlových Varech a stala se nejkrásnějším kotětem věkové kategorie 7-10 měsíců. Nominovala p. MVDr K.Mahelková. Finále vyhrála Quinoa všemi hlasy. Jsme na naši malou princeznu moc hrdi a děkujeme a gratulujeme také její nové rodině - Ksenii a Alexandrovi!
nahoru

MVK Ostrava 7. + 8. 1. 2017

Pepee Charlesbur - Ex1, NOM + Ex1

Odkaz na pár foteček ze soboty ZDE.

Autor: Eva Boháčová - Kato Paradizo*CZ
pokračování...
nahoru

Pepee Charlesbur - Best in Show 4-7 měsíců!

Pepíček nám ukázal, že na to má a na pražské výstavě v Top Hotelu dokázal vyhrát Best in Show!
Jsme na Pepíčka velmi pyšní a doufáme, že tento úspěch dokáže zopakovat na dalších výstavách.
nahoru

Vítáme doma nového kocourka!

V sobotu dne 5.3.2016 ve dvě hodiny ráno k nám přijel z dalekého Glazeley v Anglii malý Just William. Je dárkem od paní Janet Wilshaw, majitelky nejslavnější stanice barmských koček v Anglii - Rossikhan, u níž bydlí náš lilový kocourek OS ImpGC William The Sweetie Charlesbur, otec kocourka.
Děkujeme Janet za krásného vnoučka, za lásku a péči, kterou věnuje Williamovi staršímu a za nevídanou loajalitu a respekt k naší stanici.
pokračování...
nahoru

YO YO Charlesbur*CZ - BIV na Světové výstavě koček Praha 2014!

Jojánek nám udělal obrovskou radost a zároveň potvrdil naše tušení, že je doopravdy krásný kocourek...

Ocenění BIV, neboli Best in Variety, se v České Republice barmským kočkám téměř neuděluje, kvůli jejich "sníženému výskytu" na výstavách. Je to ocenění pro nejlepší kočku v dané barvě srsti. Proto jsme velmi přivítali možnost porovnání s tou nejtěžší konkurencí, na největší FIFe výstavě v roce, na Světové výstavě koček.

Jsme na našeho kocourka moc pyšní a věříme v jeho další příznivý vývoj, když v době konání výstavy mu bylo pouhých 16 měsíců.

Jojánku, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci chovatelské stanice CHARLESBUR*CZ!
nahoru

Inter Champion Ysabel Channel Charlesbur*CZ

Na výstavě ve slovenském Viničném si Ysabelka dodělala cenný titul INTER CHAMPION a dále byla nominována do Best In Show. Stala se tak naším dalším odchovem, který dosáhl na mezinárodní titul.
Děkujeme Evičko, za její krásnou prezentaci.

Majitelka: Eva Boháčová, Kato Paradizo*CZ
pokračování...
nahoru

Omark Charlesbur*CZ - Supreme Champion!

Omark si na výstavě v Dánském Hedenstedu dodělal titul Supreme Champion - SC. Stal se tak druhým naším odchovem, který dosáhl na Supreme titul - prvním byl jeho bratr SP Oscar Osala Charlesbur*CZ ve vlastnictví Evy Boháčové (Kato Paradizo).
Pro tento titul je nutné získat minimálně 21 certifikátů v minimálně třech různých zemích. Proto si velice vážíme času a lásky, které Omarkova majitelka Sara Mitzeus věnuje našemu odchovanci! 
Děkujeme, Saro!
pokračování...
nahoru

Charlesbur na Facebooku!

Nyní můžete sledovat dění u nás ve stanici i na Facebooku.
Budeme zde sdílet fotky a videa všech našich koček i koťátek. Na naší stránce budou zveřejňována i koťátka, která budou k odběru.
Sledujte, co je u nás ve stanici nejnovějšího! :-)

pokračování...
nahoru

Blanchettée de Petite Pelote*CZ JW !!!

S radostí a pýchou oznamujeme získání prestižního titulu Junior Winner touto čokoládovou kráskou.
Matkou Blanchettée je GIC Uppsala Charlesbur*CZ JW a my jsme na obě naše holky velice pyšní.
nahoru

William The Sweetie Charlesbur*CZ JW

"Normi" nám dělá velikou radost, stejně tak jeho nové "mamince" paní Janet Wilshaw z Anglie. Již podruhé se stal nejlepší barmskou kočkou výstavy a poté i nejlepší kočkou celé výstavy.
Gratulujeme a děkujeme Janet za výbornou prezentaci našeho kocourka a za lásku a péči, kterou mu věnuje!
pokračování...
nahoru

Wonderful Wilma Charlesbur*CZ - Junior Winner!!!

Obrovská gratulace a poděkování za vzornou prezentaci Wilmušky paní Aase Bach, Norsko!!!
nahoru

William The Sweetie Charlesbur*CZ - Junior Winner!!!

K získání TOP titulu JW - Junior Winner, musí být kotě BIS (Best in Show) ve své kategorii minimálně na pěti mezinárodních výstavách. Náš William tuto soutěž pojal po svém a na svých pěti mezinárodních výstavách pokaždé dosáhl výsledku BOB1 (The Best of The Best Number 1), což znamená nejlepší kočka výstavy napříč plemeny a věkem. Nikdo z nás tento ohromující vývoj nečekal. Will byl posouzen a obdivován posuzovateli z Francie, Švýcarska, Norska, Švédska, Finska, Itálie, Izraele a České Republiky. Williamova krátká a úspěšná výstavní kariéra v České Republice byla tímto titulem ukončena a kocourek bude vyslán k našim přátelům do Velké Británie jako posila a nová krev do jejich ustáleného chovu. Za naše výjimečné barmátko dostaneme nádherného hnědého kocourka, potomka jedněch z nejkrásnějších barmských koček v Anglii.
nahoru

Uppsala Charlesbur*CZ - Junior Winner!!!

Uppsala to dokázala! Zvítězila na pěti mezinárodních výstavách v řadě, vždy v opravdu silné konkurenci. Byla posouzena našimi i zahraničními posuzovateli. Získala top titul JW.

Pro naši chovatelskou stanici je to obrovský úspěch, který jsme zprvu ani nečekali. Uppsala je náš první Junior Winner a teprve druhý český odchov v historii mezi barmskými kočkami (první byla Evelina Chupacabra*CZ JW chovatele Josého Panamy), který se může pyšnit tímto titulem.

Na tomto výjimečném výsledku mají obrovskou zásluhu noví majitelé malé Uppsaly, Broňa a Miloš Vodolanovi z Prahy, kteří neváhali a zúčastnili se s kočičkou všech těch výstav, obětovali svůj čas i peníze.

Broňo a Miloši, patří Vám náš veliký DÍK!!!


foto: Zdeněk Gorgoň
pokračování...
nahoru

Nirvana Charlesbur*CZ

Nirvana Charlesbur*CZ završila na Mezinárodní výstavě Glamur 2012 v Rusku titul Grand Inter Šampion! Na téže výstavě exceloval také Nirvany syn Efes of Tanaka a dcera Gowri Parvati of Tanaka - viz foto.
Gratulujeme Zlatě a Eleně!!!
pokračování...
nahoru

The World Cat Congress - Brno, 5.- 6. 5. 2012

Z našich koček se zúčastnily

v sobotu:

Tip Ťap Charlesbur*CZ - EX1 + NOM
Really Swet O´Ren Charlesbur*CZ - CAC + NOM
Romy Charlesbur*CZ - CAP + NOM
Romaika Charlesbur*CZ - CAC + NOM + BIS!
Oskar Osala Charlesbur*CZ - CAPIB + NOM (Interpremior)

V neděli:

IP Oskar Osala Charlesbur*CZ - CAGPIB + NOM + BIS!

Gratulujeme majitelům Romy a Romaiky, paní Janě Rašovské s rodinou,
a majitelce Oskara Osaly paní Evě Boháčové k výborným výstavním výsledkům a děkujeme za vzornou prezentaci našich koček!
nahoru

Raul Charlesbur*CZ, majitelka Niina Kauraoja, FIN

MVK Ústí nad Labem 17.9.2011

Některé z našich koček se představily na Mezinárodní výstavě koček v Ústí nad Labem.
Výsledky nás velmi potěšily:))

Really Sweet O´Ren Charlesbur*CZ - EX1, NOM
Quililla Charlesbur*CZ - CAC, NOM
Raul Charlesbur*CZ - EX1, NOM
Vrh "R" Charlesbur*CZ - NOM, BIS!


nahoru

Oskar Osala Charlesbur*CZ

BIS kastrát na Mezinárodní výstavě koček v Ostravě 20.8.2011.

Gratulujeme jeho majitelce Evě a děkujeme za vzornou péči o Oskara!
nahoru

Omark Charlesbur*CZ - BIS na MVK Praha 17.10.2010

Na své první výstavě se stal "Mareček" BIS v kategorii mláďat 3-6 měsíců. Na následujících výstavách ve Finsku již získal další tři BIS ve tvrdé konkurenci.

Novou majitelkou je Anne Laukka, chov.stanice Fin*Pardofelis.

Gratulujeme Anne!!!

Na fotografii je Omark ve věku šesti měsíců.


nahoru

Nirvana Charlesbur*CZ - The Best Opposite Sex!

Na Mezinárodní výstavě ušlechtilých koček v Moskvě (WCF), na své první výstavě, se stala naše Nirvana nejlepší krátkosrstou kočkou výstavy.

Gratulujeme Zlatě k vítězství a děkujeme za skvělou péči o Nirvanu!!!

nahoru

Volná koťátka

Několik kocourků a kočiček stále hledá svůj nový domov. Více informací na stránce Koťata.
_SHOW_OLDER_NEWS

Jen tak...


Člověk musí kočku milovat

za jejích vlastních podmínek.

Paul Gray


Poděkování

Autorem fotografie v hlavičce webu je pan Daniel Barani, chov. stanice Barani*CZ. Děkujeme!
_MORE_INFO